SENIORalnie - ale fajnie ASOS

„SENIORalnie - ale fajnie!”

 

 

Fundacja ,,Pro Anima” z siedzibą w Białymstoku przy ul. Modlińskiej 1 lok. 206 zaprasza 50 osób w wieku 60+ zamieszkujących Powiat białostocki (gmina Choroszcz, Wasilków, Supraśl, Łapy, Turośń Kościelna) i Miasto Białystok, osoby samotne, niepełnosprawne oraz dotknięte dyskryminacją wielokrotną do bezpłatnego udziału w projekcie: ,,SENIORalnie - ale fajnie!”

 

Czas trwania projektu: 01.05.2015 r. – 31.12.2015 r.

 

W ramach projektu realizowane będą szkolenia:

I)         AKADEMIA TWÓRCZEJ JESIENI:

1.      Zajęcia językowe: Ciao Seniorzy - 10 osób, łącznie 60h zajęć na poziomie A1-A2,
okres realizacji: VI-IX 2015. Wzmocnieniem procesu nauki języka angielskiego będą warsztaty szybkiego uczenia się w oparciu o najnowsze odkrycia w dziedzinie Edukacji (m.in. Teoria Howarda Gardnera, krzywa zapominania).

2.      Zajęcia taneczne: Roztańczony senior - 10 osób, 30h zegarowych, okres realizacji IX-XII 2015, taniec towarzyski i użytkowy (tango argentyńskie, taniec flamenco, taniec Latino, taniec nowoczesny). Wsparcie dodatkowe: potańcówka wewnątrzpokoleniowa - zakłada się udział min. 50 uczestników/czek projektu

II)   AKADEMIA SPRAWNEGO SENIORA:

1.      Gimnastyka rekreacyjna i rehabilitacyjna: Aktywny senior - 10 osób, 40h zegarowych okres realizacji: VII-XII 2015.

W trakcie zajęć z gimnastyki uczestnicy i uczestniczki projektu uczestniczyć będą w przejażdżce miejskim rowerem – BiKeRem (trasa Dziesięciny – Centrum Białegostoku).

2.      Nordic walking: Wspólny spacer -10 osób, 30h zegarowych, okres realizacji: VIII-X 2015.

W ramach zajęć zorganizowane zostanie również wyjście na mecz Jagiellonii.

3.       Aqua aerobik: Wodny świat - 10 osób, 20h zegarowych, okres realizacji: IX-XI 2015.

Po zakończeniu zajęć z aqua aerobiku uczestnicy i uczestniczki wspólnie wyjdą na kręgle.

III) AKADEMIA WIEDZY SENIORA:

1.      Konsultacja z dietetykiem: W zdrowym ciele – zdrowy duch! – 5 grup x 10 osób x 5h/grupa,  okres realizacji: VII-XI 2015.

2.      Kurs pierwszej pomocy: Uratuj siebie i innych: 5 grup x 10os x 6h /grupa, okres realizacji: VII-XI 2015.

3.      Konsultacje komputerowe: Pomocny wnuczek: zajęcia dla chętnych uczestników i uczestniczek projektu, min. 3 spotkania x 4 h lekcyjne, okres realizacji: X-XII 2015.

4.      Dobry sąsiad – okres realizacji: X-XII 2015, ochotnicy wyłonieni wśród uczestników
i uczestniczek projektu, w formie wolontariatu będą odwiedzać swoich samotnych i chorych sąsiadów, oferując wsparcie i pomoc nie tylko w wykonywaniu codziennych obowiązków, ale również rozmowę i wspólne spędzanie wolnego czasu.

 

Wierzymy, że udział w projekcie przyczyni się do zwiększenia profilaktyki zdrowotnej i fizycznej wśród seniorów, a także wzmocni w nich świadomość, że nie są grupą zapomnianą i pozostającą poza marginesem społecznym. Ale dzięki wzmocnieniu integracji wewnątrz-i międzypokoleniowej oraz swojej aktywności poczują się bardziej pewni siebie i godni, aby w pełni korzystać z życia!

 KARTA ZGŁOSZENIOWA - pobierz

 

 
 

Zgłoszenia:

Fundacja ,,Pro Anima”

ul. Modlińska 1 lok. 206

15-066 Białystok

tel. 85 667-12-82

e-mail: proanima@wp.pl 

 

 

asos.jpg.jpg

 

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...
 
16